top of page

 

 

Основи політичної аналітики

Програма курсу

 

 

Обсяг годин – 108

Семінари – 20

Лекції – 16

Форма контролю – іспит

Кількість залікових балів – 3

 

Умови визначення рейтингу:

Робота на семінарах – 60 б.

Аналітична записка - 10 б.

Залік  – 30 б. 

Разом – 100 б.

 

 

 

 

 

 

Анотація курсу ,,Основи політичної аналітики”.

 

Курс передбачає ознайомлення студентів з основами політичної аналітики як науки, її теоретико-методологічними принципами та особливостями практичного застосування в політичній сфері, освоєння основних методів та методик політичної аналітики.  Політичний аналіз розглядається в теоретико-фундаментальному, інструментально-емпіричному та практично-прикладному вимірах. Окрім теоретичних знань, студенти набувають базових практичних навичок та вмінь в контексті технології написання аналітичних документів.

Після прослуховування курсу студенти повинні володіти знаннями щодо теоретичних засад політичної аналітики, методів аналізу в сфері політичних досліджень,  особливостей проведення аналізу різноманітних політичних ситуацій та текстів, основ та процесу електорального аналізу, особливостей аналізу в сфері державної та публічної політики.  А також вміти застосовувати різноманітні методи в процесі аналітичного дослідження та складати та грамотно оформлювати аналітичні документи (записку та звіт).

 

 

Програма лекційного курсу (16 год.)

Програма семінарів (20 год.)

 

Тема 1. Політична аналітика як галузь політичної науки та прикладна дисципліна (2 год.).

Політична аналітика як галузь політичної науки. Її предметна область та основні характеристики. Генеза становлення і розвитку політичного аналізу. Взаємозв’язок з іншими науками. Критерії розмежування фундаментальних та прикладних досліджень в політичній науці. Прикладний політичний аналіз як "наука", "мистецтво" та "ремесло". Політична аналітика як професійна діяльність. Історія виникнення та становлення інформаційно-аналітичних центрів (think-tanks) в США , країнах Західної Європи та в Україні.

 

 

 

 

Завдання для відпрацювання:

Наведіть власні приклади можливих реакцій на конфлікти цінностей у аналітичній діяльності:ВИСЛОВУ ДУМКИ, ВИХОДУ З ГРИ, НЕЛОЯЛЬНОСТІ та їх проявів (протесту, ультиматиму, відставки, витоку інформації, відкритого висловлення, саботажу).

Див. 

  • Веймер Д., Вайнінг Е. Аналіз політики: Концепції і практика/ Пер. з англ. Іван Дзюба, Анатолій Олійник; Наук. ред. О.Кілієвич. – К.: Видавництво Соломії Павличко „Основи”, 2000. – 654 с. 41)

 

 

 

 

Тема 2: Теоретико-методологічні засади політичної аналітики. Специфіка аналізу державної та публічної політики (2 год.).

Політичний аналіз: поняття та сутність. Розмежування понять: політичний аналіз та аналіз політики. Предмет та об’єкт політичного аналізу. Суб’єкти політичного аналізу. Політичний аналіз як засіб пізнання політики. Теоретико-фундаментальний, інструментально-емпіричний та практично-прикладний виміри політичного аналізу. Структура та процес політичного аналізу. Основні етапи прикладного політичного аналізу: концептуалізація проблеми, її моделювання, складання програми дослідження проблеми, вибір методів її дослідження (Дж.Б. Мангейм, Р.К. Річ). Відмінність між аналізом державної та публічної політики. Взаємозв’язок політичного аналізу та прогнозу. Аналітика і політична експертиза. Аналітика і політичний консалтинг. Особливості методології та методики політичного аналізу.

 

 

 

 

 

Завдання для відпрацювання:

Схематично (графічно) зобразіть складові одного з  нижченаведених напрямів аналізу політичної сфери суспільства.

  • Аналізу політичних режимів і державного устрою.

  • Аналізу політичних процесів та інститутів.

  • Аналізу державно-партійних відносин.

 

 Теорія і практика політичного аналізу: Навч.посіб./заг.ред. О. Л.Валевського, В.А. Ребкала. – К.: Міленіум, 2003. – с. 52-65.

 

 

 

 

Тема 3. Методи політичного аналізу (2 год.).

Структура та специфіка методів політичного аналізу. Еволюція методів політичного аналізу: основні етапи та тенденції їх розвитку. Підходи до класифікації методів. Характеристика загальнонаукових (аналіз і синтез, індукція і дедукція, абстрагування та сходження від  абстрактного до конкретного тощо),  спеціальних (методи математичного аналізу та моделювання, системний, біхевіористський, структурно-функціональний, порівняльний, історичний, інституціональний, нормативно-ціннісний, антропологічний, контент-аналіз, метод експертних оцінок, івент-аналіз, дискурс-аналіз, аналіз переваг та витрат тощо) та емпіричних методів (методи збору даних: інтерв’ювання, спостереження, опитування, контент-аналіз; статистичні методи: пат-аналіз, факторний аналіз, шкалування тощо) політичного аналізу. Методи та методики збору та аналізу політичних даних. Контент-аналіз та обробка даних. Особливості застосування соціологічних, математичних та статистичних методів. Теорія ігор.

Поняття політичного моделювання та дизайну. Поняття моделі та їх види в політичному аналізі. Моделі політичних процесів та структур як база прикладного аналізу конкретних ситуацій. Процес політичного моделювання: етапи, способи та інструментарій. Змістовні та формальні моделі в політичному аналізі. Характеристика типових математичних моделей, що використовується в політичному аналізі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання для відпрацювання:

  • Загальна характеристика методів, що використовуються на різних етапах політичного аналізу.

  • Характеристика методу вигід та витрат.

  • Методи порівняння альтернатив.

  • Види математичних моделей в політичному аналізі та їх переваги.

  • Методика політичного моделювання І. Яковлєва. Модель „колеса Тихомирова”.

  • Модель Даунса.

  • Матричний метод у політичному аналізі (матриця Брайтмана, матриця Геллера).

  • Математичні моделі соціальних явищ та процесів

  • Застосування факторного аналізу в дослідженнях політики.

  • Методи багатовимірного шкалування в політичному аналізі.

 

 

 

 

 

 

Тема 5. Політична ситуація як об’єкт політичного аналізу (2 год.).

Політична ситуація: складові компоненти та класифікація. Складові політичної ситуації (умови політичного життя, якісні та кількісні характеристики суб’єктів-учасників, просторовий та часовий чинники, відображення ситуації в громадській думці та масовій свідомості крізь призму потреб та програм, ступінь впливу на функціонування політичної системи, результат політичної діяльності) та специфіка їх аналізу. Загальний та фрагментарний ситуаційний аналіз. Оцінка розстановки сил в політичній ситуації, її основні методики.

 

План семінарського заняття.

1. Політична ситуація: складові компоненти та класифікація.

2. Загальний та фрагментарний ситуаційний аналіз.

3. Проблемний та діагностичний аналіз.

4. Методики оцінки розстановки сил в політичній ситуації.

 

Література:

Основна:

  • Дегтярев А.А. Основы политической теории. Расстановка и соотношение социальных сил на политической арене // http://society.polbu.ru/degtyarev_polittheory/ch36_all.html

  • Симонов К.В. Политический анализ. М., 2002.

  • Данченко В.Т.  Методики оценки расстановки политических сил в обществе // Общая и прикладная политология / Под. ред. В.И.Жукова, Б.И.Краснова. М., 1997. С. 817–828

  • Политический процесс: основные аспекты и способы анализа: Сборник учебных материалов/ под ред.Мелешкиной Е.Ю..- М., 2001

  • Теорія і практика політичного аналізу: Навч.посіб./заг.ред. О.Л.Валевського, В.А. Ребкала. – К.:Міленіум, 2003. – с. 146-149

  • Політична аналітика в державному управлінні : навч. посіб. / С. О. Телешун, Ю. Г. Кальниш, І. В. Рейтерович, О. Р. Титаренко. - К. : НАДУ, 2012. - 228 с.

  • Хрусталев М. Теория политики и политический анализ. М., 1992. С. 77—95

 

Додаткова:

  • Браун П. Посібник з аналізу державної  політики. - К.: Основи, 2000. - 243 с.

  • Веймер Д., Вайнінг Е.Аналіз політики: Концепції і практика/ Пер. з англ.. Іван Дзюб, Анатолій Олійник; Наук. ред. О.Кілієвич. – К.: Видавництво Соломії Павличко „Основи”, 2000. – 654 с.

  • Мангейм Д., Рич Р. Анализ общественной политики и оценка программ // Политические исследования. 1991. № 3. С. 172–180

  • Данн Вільям Н. Державна політика: вступ до аналізу/ пер. з англ. Г.Є. Краснокутського; наук. ред. М.О. Баймуратов. -- Одеса: АО БАХВА, 2005.- 504 с.

  • Пал Л. Аналіз державної політики. – К.: Основи, 1999. – 422 с.

  • Pal L. Public Policy Analisys: An Introduction. Scarborough, 1992. P. 118—136.

  • Patton, Carl V. And David Sawicki, Basic Methods of Policy Analysis and Planing - Englewood Cliffs, Prentice Hall, 1986 P. 26—28. 

 Практичне завдання для відпрацювання.

Наведіть актуальні приклади застосування "лінійної" та "блокової" методик оцінки розстановки сил.

 

Питання для самостійного поглибленого вивчення

  • S-САD-підхід як різновид проблемного аналізу

  • Математичне моделювання в політичному аналізі.

  • «Оцінка програм» (рrogram evaluation) у сучасному аналізі публічної політики.

 

 

 

Тема 6. Специфіка аналізу політичної участі та поведінки. Політичний аналіз у виборчій кампанії (2 год.).

Політична орієнтація, поведінка, установка: сутність та основні підходи. Класифікація політичної орієнтації (Є.Вятр, Г.Алмонд і С.Верба). Політична участь та фактори, що необхідно враховувати при її аналізі. Теорія раціонального вибору (М. Лавер, А. Даунс, М. Лібах, А. Рикер). Теорія установок (А. Бентлі й Г. Лассвелл). Специфіка, основні принципи та етапи аналізу виборчої кампанії. Етапи інформаційно-аналітичного супроводу виборчої кампанії. Моніторинг виборчої кампанії. Діагностика виборчого округу та сегментація електорату. Специфіка аналізу основних виборчих технологій та факторів ефективності.

 

План семінарськогозаняття. 

  • Дайте загальну характеристику аналізу електоральної ситуації.

  • Продемонструйте технологію діагностики виборчого округу.

  •  Що таке «сегментація електорату»?  Що має на меті?

  • Наведіть приклад поетапного алгоритму сегментації електорату?

  • Які види аналізу ефективності виборчої кампанії ви можете назвати? Розкрийте зміст цих аналітичних процедур.

 

Практичне завдання (підготувати на семінар) : на основі аналізу сучасного українського виборчого законодавства та результатах останніх парламентських виборів продемонструйте алгоритм обчислення виборчих квот на відповідний розподіл депетатських мандатів.

 

Література: 

Основна:

  • Кудинов О.П., Шипилов Г.А. Диалектика выборов. - М.: ЗАО ПО “МАСТЕР”, 1997. // http://feelosophy.narod.ru/Kud_ship/contents.htm

  • Малкін Є. Сучков Є. Основи виборчих технологій та партійного будівництва. -  К: Основні цінності, 2005. – 528 с.

  • Дегтярёв А.А. Прикладной политический анализ: электронный учебник // http://www.mgimo.ru/files2/2013_05/up24/file_59082ae315107afb4191f31a25971edd.pdf

  • Балуев Д.Г. Введение в политический анализ. Нижний Новгород, 2000.

  • Общая и прикладная политология / Под. ред. В.И.Жукова, Б.И.Краснова. М., 1997.

 

Додаткова:

  • Баронін А.С. Аналіз і прогноз у політиці та бізнесі: Курс лекцій. – К.: Вид. ПАЛИВОДА А.В., 2005. – 128 с

  • Политический процесс: основные аспекты и способы анализа: Сборник учебных материалов/ под ред. Мелешкиной Е.Ю..- М., 2001

  • Викентьев И.  Приемы рекламы и Public Relations. СПб., 1998.

  • Політична аналітика в державному управлінні: навч. посіб. / С. О. Телешун, Ю. Г. Кальниш, І. В. Рейтерович, О. Р. Титаренко. - К. : НАДУ, 2012. - 228 с.

 

Відпрацювання:

  • Методи обчислення виборчих квот в електоральному аналізі політики

  • Застосування теорії ігор у виборчих кампаніях.

 

Тема 7. Моніторинг мас-медіа та медіа-політика. Особливості аналізу політики як тексту та комунікації (4 год.).

Медіа-політика в закритому і відкритому суспільствах. Поняття інформації в політичні й аналітиці та її джерела. Особливості та класифікація ЗМІ. Поняття моніторингу політичних ситуацій. Контент-аналіз. Моніторинг мас-медіа як складова масових політичних комунікацій. Особливості аналізу друкованих та електронних, мережевих і немережевих мас-медіа.

Політика як текст. Політичний і аналітичний, описовий та концептуальний тексти. Мова політики і мова аналітики. Акратична та енкратична мова (Р.Барт). Політичні “новоязи” (Дж Оруел). Аналітична стилістика. Аналітичний текст, його принципова відкритість та способи побудови й структурування. Методологічні та методичні вимоги до аналітичного тексту. Своєрідність аналізу політичних програм та документів.

 

 План семінарського заняття (4 год.)

  • Структура ЗМІ і принципи їхнього  функціонування.

  • Поняття інформації в політичній аналітиці та її джерела.

  • Чутки як різновид інформації. Формула поширення чуток

  

 1. Аналіз політики як тексту. Методи аналізу текстів (контент-аналіз, дискурс-аналіз).

 2. Мова жестів як об`єкт політичного аналізу.

 

Література:

1 питання: 

  • Мангейм Дж.Б., Рич Р.К. Политология: Методы исследования. М., 1999.

  • Гаврилова М.В. Политический дискурс как объект лингвистического анализа / Полис. – 2004 г. №3 - с. 127

  • Третьякова Т.П. Опыт лингвистического анализа аргументации в политическом диалоге//  http://anthropology.ru/ru/texts/tretyakova_tp/educomm_15.html

  • Шевченко А.Ю. Дискурсивный анализ материалов массовой коммуникации//http://www.russcomm.ru/rca_biblio/sh/shevchenko01.doc

2 питання:

  • Вит Ценёв Язык политических  телодвижений// http://psyberia.ru/psyhodiary/polit01

  • Алан Пиз Язык телодвижений. -  М., 2004.

  • Коцолино М. Невербальная коммуникация/ пер. с итал. - Х.,2015. - 224 с (глава 2,глава 5).

 

Практичне завдання: 

  • Підготуйте приклади фото або відео-контенту публічних політиків, які є прикладами для аналізу невербальних виявів у політиці 

  •  Наведіть приклад структурного контент-аналізу на прикладі однієї з публікацій в газеті.

 

 

Питання для самостійного поглибленого вивчення (теми доповідей)

  • Якісні та кількісні методи моніторингу політичних ситуацій

  • Методики маркетингу у вивченні політичних процесів

  • Методики медіа-аналізу у вивченні політичних процесів.

  • НЛП та методики його аналізу у політиці.

 

Література:

  • Баронін А.С. Аналіз і прогноз у політиці та бізнесі: Курс лекцій. – К.: Вид. ПАЛИВОДА А.В., 2005. – 128 с

  • Мова політична / Політологічний енциклопедичний словник/ упорядник В.П. Горбатенко; За ред. Ю.С. Шемшученка, В.Д. Бабкіна, В.П. Горбатенка. – 2-е вид. – К.: Генеза, 2004. –с. 364.

  • Мова політична / Політологія: Довідник / М.І. Обушний, А.А. Коваленко, О.І. Ткач; за ред. М.І. Обушного. – К.: Довіра, 2004. – с.393-395

  • Гаврилова М.В. Политический дискурс как объект лингвистического анализа / Полис. – 2004 г. №3 - с. 127

  • Филипс Луиза.Дж., Йоргенсен М.В. Дискурс-анализ. Теория и метод / пер. с англ. – Х.: Изд-во Гуманитарный Центр, 2004.  – 336 с.

  • Мангейм Дж.Б., Рич Р.К. Политология: Методы исследования. М., 1999.

  • Третьякова Т.П. Опыт лингвистического анализа аргументации в политическом диалоге//  http://anthropology.ru/ru/texts/tretyakova_tp/educomm_15.html

  • Шевченко А.Ю. Дискурсивный анализ материалов массовой коммуникации//http://www.russcomm.ru/rca_biblio/sh/shevchenko01.doc

  • Вит Ценёв Язык политических телодвижений // http://psyberia.ru/psyhodiary/polit01

 

Тема 8. Аналітичний документ, його структура та  методика написання (2 год.).

Класифікація аналітичних документів. Структурні й текстуальні елементи аналітичного документу (назва, зміст, анотація, вступ, опис проблеми, варіанти політики, висновки та рекомендації, додатки, бібліографія, примітки). Методика написання аналітичного документу.

 

 

План семінарського заняття.

  1. Яка роль аналітичного документа в процесі вироблення політики?

  2. Наведіть характеристики аналітичного документу.

  3. Класифікація аналітичних документів.

  4. Структура аналітичного документу та технологія його написання.

  • Складання начерку

  • Назва та зміст

  • Анотація

  • Вступ

  • Опис проблеми

  • Виклад альтернатив

  • Висновки та рекомендації. Додатки.

 

Література:

Основна:

  • Теорія і практика політичного аналізу: Навч.посіб./заг.ред. О. Л.Валевського,В.А. Ребкала. – К.:Міленіум, 2003. – с. 217 - 222

  • Янг Е., Куінн Л. Як написати дієвий аналітичний документ у галузі державної політики. –К., 2003.с. 5-90 http://personnel.uapa.ru/courses/P_analit_doc_rus.pdf (ОСНОВНЕ ДЖЕРЕЛО!!!)

 

Додаткова:

  • Вироблення державної політики. Аналітичні записки / Укл. Кілієвич, В.Є. Романов – К.: Вид-во "К.І.С." 2003. – с.338-340, 342-343.

  • Веймер Д., Вайнінг Е. Аналіз політики: Концепції і практика/ Пер. з англ. Іван Дзюб, Анатолій Олійник; Наук. ред. О.Кілієвич. – К.: Видавництво Соломії Павличко „Основи”, 2000. – 654 с. (с.11- 52)

 

Задання для відпрацювання:

  • Відмінність аналітичного звіту та аналітичної записки.

  •  Особливості презентації аналітичних документів.

  •  Кодекс політичного аналітика: авторство аналітичних документів.

 

 

 

Рекомендована література до курсу:

  1. Балуев Д.Г. Введение в политический анализ. Нижний Новгород, 2000.

  2. Баронін А.С. Аналіз і прогноз у політиці та бізнесі: Курс лекцій. – К.: Вид. ПАЛИВОДА А.В., 2005. – 128 с.

  3. Баталов Э.Я. Типология политических отношений // Политические исследования. 1995. №2. С. 88–99.

  4. Белановский С.А. Метод фокус-групп.-М.: Издательство Магистр, 1996.-272 с.

  5. Бестужев-Лада И.В. Социальное прогнозирование. - М., 2001.

  6. Браун П. Посібник з аналізу державної  політики. - К.: Основи, 2000. - 243 с.

  7. Веймер Д., Вайнінг Е. Аналіз політики: Концепції і практика/ Пер. з англ.. Іван Дзюб, Анатолій Олійник; Наук. ред. О.Кілієвич. – К.: Видавництво Соломії Павличко „Основи”, 2000. – 654 с.

  8. Викентьев И.  Приемы рекламы и Public Relations. СПб., 1998.

  9. Вироблення державної політики. Аналітичні записки / Укл. Кілієвич, В.Є. Романов – К.: Вид-во "К.І.С." 2003.

  10. Вятр Е. Социология политических отношений. – М., 1979

  11. Гаврилишин Б. Дороговкази в майбутнє. Доповідь Римскому клубові. – К., 1990.

  12. Давыдов А.А., Давыдова Е.В. Измерение социальной напряженности. М., 1992.

  13. Данченко В.Т.  Методики оценки расстановки политических сил в обществе // Общая и прикладная политология / Под. ред. В.И.Жукова, Б.И.Краснова. М., 1997. С. 817–828.

  14. Дегтярев А.А. Методы политологических исследований // Вестник Московского университета. Сер. 12: "Политические науки". 1996. № 6. С. 55–65.

  15. Дегтярёв А.А. Политический анализ как прикладная дисциплина: предметное поле и направления разработки// http://www.politanaliz.ru/articles_153.html

  16. Дегтярев А.А. Основы политической теории. М., 1998. Гл. 3, 5, 9.

  17. Дегтярев А.А. Прикладная политология // Политические исследования. 1997. № 3.

  18. Задорин И. Экспертный сценарно-прогностический мониторинг: Методологические основания, методика и организационная схема // Вопросы социологии, 1994, № 5, С. 24–36

  19. Замятина Н. Ю. Модели политического пространства // Полис, 1999, № 4, С. 29-41.

  20. Истон Д. Категории системного анализа политики// Антология мировой политической мысли, т. 2, М. 1997, С. 629-642. 

  21. Иудин А.А. Применение методов количественного анализа в социально-политических исследованиях и прогнозировании. - М. 1989.

  22. Кілієвич О., Англо-український глосарій термінів і понять з аналізу державної політики та економіки. – К.: Видавництво "Основи", 2003. – 510 с.

  23. Краснов Б.И. Политическое прогнозирование. Анализ политической ситуации. Метод сценариев // Общая и прикладная политология / Под общ. ред. В.И.Жукова, Б.И.Краснова. М., 1997. С. 783–797, 805–816.

  24. Ковлер А.И. Основы политического маркетинга. М., 1993.

  25. Лобанов С.И. Применение "ивент-анализа" в современной политологии: Методологический аспект // Политические науки и НТР (Ежегодник САПН. 1986 г.) / Гл. ред. Д.А.Керимов. М., 1987. С. 182– 193.

  26. Леванский В.А. Моделирование социально-политических структур методом распознавания образов // Компьютерное моделирование социально-политических процессов / Под. общ. ред. О.Ф.Шаброва. М., 1994. С. 27–41.

  27. Макгроу К. Политическая методология: Планирование исследований и экспериментальные методы // Политическая наука: Новые направления / Под ред. Р. Гудина, Х.-Д. Клингемана. М., 1999.

  28. Мангейм Дж.Б., Рич Р.К. Политология: Методы исследования. М., 1999.

  29. Мангейм Д., Рич Р. Анализ общественной политики и оценка программ // Политические исследования. 1991. № 3. С. 172–180.

  30. Мелихов С.В. Количественные методы в американской политологии. М., 1979.

  31. Миллер Д. Анализ по критерию “затраты-выгоды” // Эффективность государственного управления / Общ. ред. С.А. Батчикова, С.Ю. Глазьева. М., 1998

  32. Общая и прикладная политология: Учебное пособие. / Под общей редакцией В.И. Жукова, Б.И. Краснова. – М.: МГСУ; Изд-во “Союз”, 1997.

  33. Пал Л. Аналіз державної політики. – К.: Основи, 1999. – 422 с.

  34. Подколзина И.А. Проблемы дефиниции и оценки политического риска // Вестник Московского ун-та, Сер. 12 "Политические науки", 1996, №5, С. 19-33.

  35. Політологія: Довідник / М.І. Обушний, А.А. Коваленко, О.І. Ткач; за ред. М.І. Обушного. – К.: Довіра, 2004.

  36. Політологія посткомунізму: Політичний аналіз посткомуністичних суспільств / В.Полохало (керівник авт. колективу). - К.: Політична думка, 1995. — 368 с.

  37. Рабочая книга по прогнозированию / Отв. ред. И.В.Бестужев-Лада. М., 1982.

  38. Рукавишников В.О. Социальная напряженость: Диагноз и прогноз // Социологические исследования. 1992. №3.

  39. Современные фабрики мысли (мозговые центры, Think Tanks) //http://www.xyz.org.ua/discussion/think_tanks.html

  40. Соловьёв А.И. Политология: политическая теория, политические технологии.- М., 2001.

  41. Симонов К.В. Политический анализ. М., 2002.

  42. Теорія і практика політичного аналізу: Навч. посіб. / За заг. ред. О. Л. Валевського, В. А. Ребкала. – К.: Міленіум, 2003. – 228 с.

  43. Тихомиров В.Б. «Профессионализм политолога: анализ, принятие решений, управление событиями» // Социально-политический журнал, 1993, №3, С. 123 - 128.

  44. Туронок С.Г.Политический анализ: Курс лекций. – М.:Дело, 2005 // http://fgu-nickolaus.narod.ru/4/PA/index.htm

  45. Устименко С.В. Информационно-аналитическое сопровождение избирательной кампании // Общая и прикладная политология / Под. ред. В.И.Жукова, Б.И.Краснова. М., 1997.

  46. Хогвуд Б., Ганн Л. Политическое прогнозирование // Вестник московского университета. Серия «Социально-политические исследования», 1994, №6, С. 51-63.

  47. Хрусталев М.А. Теория политики и политический анализ. М., 1992.

  48. Цукерман А. Введение в политический анализ. Дайджест. М., 1995.

  49. Что такое "фабрика мысли"/http://experts.in.ua/fabrika/fabrika_pro/index.php

  50. Филипс Луиза.Дж., Йоргенсен М.В. Дискурс-анализ. Теория и метод / пер. с англ. – Х.: Изд-во Гуманитарный Центр, 2004.  – 336 с.

  51. Ядов В.А. Стратегия и методы качественного анализа // Социология (4М). 1991. № 1.

  52. Яковлев И.Г. Проблемы политического анализа на основе компьютерных технологий. М., 1998.

  53. Янг Е., Куінн Л. Як написати дієвий аналітичний документ у галузі державної політики. –К., 2003.

  54. Dunn W. Public Policy Analysis: An Introduction. Englewood Cliffs, 1994.

  55. Lynn L. A Place at the Table: Policy Analysis, Its Postpositive Critics, and the Future of Practice // Journal of Policy Analysis and Management. 1999. Vol. 18. N 3.

  56. Parsons W. Public Policy: An Introduction to the Theory and Practice of Policy Analysis. Cambridge, 1995. 

Не втрачай зв'язку!!! 

Якщо ви виконали завдання до семінару надішліть його на скриньку:

lucia-com@ukr.net

bottom of page