top of page

Кросворд "Основні поняття в теорії К.Маркса"

Пропоную вашій увазі кросворд, який підготували студенти-політологи 2 курсу.

Студенти-соціологи! Бажаючі надсилайте відповіді на мою пошту, що буде вважатися відпрацюванням 3 семінару.

УСПІХІВ!!!

По вертикалі

1) Ідеї, теорії, погляди і відповідні їм установи та організації, що породжуються базисом даного суспільства. ідейно-політичною і правовою формою виразу економічного змісту життя суспільства, його потреб. Сюди відносяться: політичні й правові ідеї, філософія, мораль, мистецтво, релігія, держава, політичні партії, культосвітні та професійні установи й організації, церква тощо.

2) Положення в суспільстві, коли окремі соціальні групи мають різний соціальний статус, належать до різних суспільних класів або соціальних кіл.

3) Бачення світу, що ґрунтується на відчутних і реальних речах.

4) Сукупність всіх економічних відносин в певному суспільстві. В формаціях, що основані на приватній власності на засоби виробництва на експлуатації людини людиною, виробничі відносини є відносинами між непримиренно ворожими класами, а в комуністичному суспільстві, що ґрунтується на суспільній власності і відсутності експлуатації, виробничі відносини є відносинами товариського співробітництва і взаємодопомоги.

5) Результат привласнення, тобто ставлення людей до певних речей, як до своїх.

6) У визначенні цієї категорії , її сутність порівнюється Марксом із "засобами експлуатації робітника і встановлення влади над робочою силою", тобто розглядається як система експлуатації найманої праці.)

7) Світогляд, який характеризується відсутністю віри в існування будь-яких богів, духів.

8) Вчення, що відкидає приватну власність в ім'я людського блага. Усе зло в суспільних і державних відносинах виникає через нерівномірний розподіл блага. Щоб усунути це зло, треба зберегти права власності лише за державою, а не за приватними особами.

По горизонталі

1) Комплекс суспільних наукових дисциплін про господарство, а саме — про організацію та управління матеріальним виробництвом, ефективне використання ресурсів, розподіл, обмін, збут і споживання товарів та послуг

2) Технічно найдосконаліша галузь матеріального виробництва, основа індустріалізації економіки, яка має вирішальний вплив на розвиток продуктивних сил; сукупність підприємств з різних галузей виробництва .

3) Той стан, коли сили, витворені людиною, повертаються проти неї самої, тобто спостерігається явище ворожості рукотворного світу його творцям, втрати контролю людини над продуктами діяльності.

4) Панівний клас капіталістичного суспільства, що є власником засобів виробництва і існуючий за рахунок експлуатації найманої праці.

5) Повний і раптовий кардинальний переворот в державному та суспільному устрої.

6) Одна з фундаментальних категорій марксистської соціології, що розглядає суспільство на будь-якому етапі його розвитку як цілісність, що виникає на основі певного способу виробництва.

7) Філософський напрямок, створений К. Марксом на основі матеріалістично інтерпретованої ідеалістичної діалектики Г. В. Ф. Гегеля і філософського матеріалізму Л. А. Фейєрбаха. Філософська основа марксизму.

8) Певна річ, яка бере участь в обміні. З розвитком поділу праці, поступово предмети починають виробляти переважно для обміну, а не для особистого споживання.

9) Великі групи людей, що відрізняються за їх місцем в історично обумовленій системі суспільного виробництва, за їх відношенням до засобів виробництва, за їх роллю в суспільній організації праці, а також за способами отримання й розмірах тієї долі суспільного багатства, якою вони володіють.


bottom of page